Yeşil İş Dünyası - Türkiye'nin Yeni Yeşil İş ve Tedarik Platformu

Makale” kategorisindeki konular.

Çatı üzerinde güneş paneli
Makale

Binaların Enerji Performansı Direktifi (EPBD)

Binaların Enerji Performansı Direktifi (EPBD) Avrupa Birliği (AB) tarafından bina sektöründeki enerji verimliliğini artırmak ve çevresel sürdürülebilirliği teşvik etmek amacıyla kabul edilen düzenlemeyi ifade eder.

Yeşil Fabrika
Makale

İş Dünyası ve Sürdürülebilirlik

İş dünyasının sürdürülebilirlikle ilişkisi işletmelerin hem kendi uzun vadeli başarısı hem de genel çevresel ve toplumsal refah için önemli bir rol üstlenmesini gerektirir.

Döngüsel ekonomi
Makale

Döngüsel Ekonomi Nedir?

Döngüsel ekonomi, atık kavramını tamamen ortadan kaldırdı, üretme ve tüketme şeklimizi temelden değiştirdi, ekonomi ve toplumda değerin dolaşmasını sağlayan daha sağlıklı, başarılı bir ekosistem yarattı.

Ofis çalışanları ellerinde toprak ve fide
Makale

İşletmelerde Yeşil Değişim İçeriden Başlar

Gerçek değişimin farkındalık ve başkalarını eğitmekle başlaması gerekir. Odaklanmış bir sürdürülebilirlik sorumlusu ya da ekibi olmadan işletmeler, zararlı etkileri olabilecek kararlar alma riskiyle karşı karşıyadır.

KOBİ çalışanları
Makale

İklim Riski KOBİ'ler İçin Mali Risktir

İklim eylemi için büyük firmalara ağırlık verilse de küçük ve aile şirketleri de önemli bir rol üstlenmektedir. Küçük işletmeler ve aile şirketleri, dünyamızı gelecek kuşaklar için muhafaza etmek üzere elimizden geleni yapma sorumluluğuna sahiptir.

Sürdürülebilir üretimde dünya
Makale

Sürdürülebilir Üretim Nedir?

Sürdürülebilir üretim yalnızca daha sürdürülebilir ürünler ortaya çıkarmakla kalmaz, üretim prosesleri de daha sürdürülebilir olur ve bu da bir firmanın toplam, sosyal ve çevresel yararlarını artırır.

Dev ekrana bakan insan
Makale

Yükselen 5 Sürdürülebilir İş Eğilimi

Teknoloji iklim değişikliğiyle savaşta önemli bir silah ve yaratıcı zihinler daha fazla ilham verici araç geliştirdikçe, işletmeler de bu araçları kullanarak akıllıca bir iş yapmış olacaklar.

PLATFORM PARTNERLERİ

AZKarbon
Biotrend Enerji
Abdi İbrahim İlaç San. ve Tic. A.Ş
Sistem Global Danışmanlık A.Ş.
Tuğçelik Alüminyum
SKD Türkiye
TİM Türkiye İhracatçılar Meclisi
Plastik Sanayicileri Federasyonu
İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği
İstanbul Kimyevi Maddeler Ve Mamulleri İhracatçılar Birliği