Yazarlar

Alev GÖKÇE

Alev GÖKÇE

Stratejik marka yaratıcısı, inovasyon uzmanı, tasarım düşünürü.

Alev Gökçe, stratejik marka yaratıcısı, inovasyon uzmanı, tasarım hayranı ve düşünürüdür. Kendi danışmanlık işini yürütmektedir ve müşterilerin markaları için uygulanabilir bir stratejik vizyon geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. 25 yıl boyunca The Coca-Cola Company ve Unilever gibi şirketlerde küresel, bölgesel ve yerel rollerde çalışmıştır. Küresel olarak yeni markalar yaratmak için matriks organizasyonel ortamlarda çok fonksiyonlu ekiplere liderlik etmiş; birden fazla bölgede pazarlama liderliği yapmıştır. Tasarım konusunda her zaman tutkulu olduğu için 2010 yılında SCAD'den İç Mimari alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Bugün, profesyonel uzmanlığını estetik ve tasarım duyarlılığı ile taçlandıran Alev Gökçe 2014 yılından bu yana Sustainable Brands Turkey'nin danışma komitesi üyesidir.

Dilek AŞAN

Dilek AŞAN

17 yıl boyunca Türkiye'nin önde gelen firmalarına Kurumsal Yönetim Danışmanlığı hizmeti vererek, işlerini daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir hale getirmek için çalışan Dilek Aşan 2012 yılında İş Güvenliği Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle birlikte Taksim Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi'ni kurmuştur. Bu birim, 8 yıl boyunca Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir iş güvenliği birimi olarak faaliyet göstermiştir. Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Sürdürülebilirlik Yöneticiliği konusunda büyük bir tutkuya sahip olan Aşan, 2023 yılında, tüm markaların bir şekilde Kurumsal Sürdürülebilirlik Yolculuğuna girmek zorunda kalacaklarını öngörerek "Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Ecovadis Süreci" isimli kitabı yazmıştır. Eğitimleri ve danışmanlık hizmetleri, firmaların sürdürülebilirlik, tedarik zinciri yönetimi, sosyal uygunluk ve kalite yönetim sistemleri konularında uzmanlaşmalarına yardımcı olmak üzerine odaklanmıştır.

Ebru Dildar Edin

Ebru Dildar Edin

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ebru Dildar Edin, 1993 yılında iş hayatına atıldı. 1997’de Garanti Bankası Kurumsal Bankacılık Birimi’ne katıldı ve 1999’da Proje Finansmanı Birimi’nin kuruluşunda yer aldı. 6 yıl Birim Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 2006’da Proje ve Satın alım Finansmanı Koordinatörlüğü’ne getirildi ve Kasım 2009’da bugünkü görevine atandı. Edin, 2010 yılından beri Sürdürülebilirlik Komitesi Üyeliğini yürütmekte olup, 2012 yılında mevcut sorumluluklarına ek olarak Komite kararlarını hayata geçirmek üzere kurulan Sürdürülebilirlik Ekibi’nin koordinasyonunu da üstlendi. Bununla birlikte Edin, Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nin ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Yerel Ağı’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Öğretmen Akademisi Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Edin aynı zamanda, Garanti Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Garanti Bank S.A. (Romanya)’da Yönetim Kurulu Üyesi. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 23 yıl olan Edin Yatırım & Kurumsal Bankacılıktan ve Hazine alanlarından sorumlu.

Green Human

Green Human

Prof. M. Levent Kurnaz

Prof. M. Levent Kurnaz

Boğaziçi Üniversitesi - İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi

Levent Kurnaz, Avusturya Lisesi’ni 1984’te, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü 1988’de, Fizik Bölümü’nü 1990 yılında bitirirken Elektrik ve Elektronik alanında yüksek mühendis derecesi de almıştır. ABD, Pittsburgh Üniversitesi Fizik Bölümü’nden 1991 yılında yüksek lisans, 1994 yılında ise doktora derecesiyle mezun olmuştur. 1997 yılına kadar New Orleans’daki Tulane Üniversitesi Kimya Bölümü’nde doktora sonrası çalışmalarını tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev almıştır. Çalışmalarını halen Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü’nde sürdürmekte olan Prof. Dr. Levent Kurnaz’ın biri yurt dışında yayınlanan iki kitabı, otuzun üzerinde bilimsel makalesi bulunmaktadır. Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Araştırma Merkezi Müdürlüğü yapmaktadır. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’ne bağlı olarak Genel Sekreter’in Sürdürülebilirlik Danışmanı Jeffrey Sachs tarafından oluşturulan Sürdürülebilirlik Çözümleri Ağı’nın Türkiye eş-başkanlığı görevinde de bulunan Levent Kurnaz halen Boğaziçi Üniversitesi’nde iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik ile ilgili lisans ve lisansüstü dersler vermektedir.