Enerji

Rönesans ChargeR, Türkiye'de 50 Şarj Ünitesi Açtı

Rönesans ChargeR, Türkiye'nin en yenilikçi şarj istasyon ağı olma vizyonuyla kullanıcılarına özel yüzde 25 indirim kampanyası sunuyor. Ayrıca, kullanıcı dostu mobil uygulama ile AVM’ler, hastaneler, kamu kurumları, akaryakıt istasyonları, otoyollar ve devlet yollarının yanı sıra ticari ve bireysel kullanıcılar için çözümler sunuyor.

Rönesans Holding'in bir şirketi olan Rönesans Şarj İstasyon Enerji Yatırımları A.Ş., sekiz ilde 12 AVM ve bir otelde olmak üzere Rönesans ChargeR İstasyonları'nı işletmeye açtı. 1 Kasım itibarıyla Türkiye'nin dört bir yanında toplam 50 şarj ünitesi hizmete girmiş durumda.

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Hatem

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Hatem, Rönesans ChargeR’ın 49 yıllık Şarj Ağı İşletmecisi Lisansına sahip olduğunu vurgulayarak, elektrikli araçlar ve şarj istasyonları talebinin hızla arttığı bir dönemde, 13 farklı noktada araç şarj istasyonu hizmetine başladıklarını belirtti. Hatem ayrıca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana'daki Optimum AVM’ler, İstanbul, Samsun, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’taki Piazza AVM’ler, İstanbul’da Kozzy, Maltepe Park, Hilltown Küçükyalı, İzmir’de Hilltown Karşıyaka ve Bodrum'da bulunan istasyonlarıyla geniş bir kapsama sahip olduklarını dile getirdi.

Rönesans ChargeR’ın kullanıcı dostu mobil uygulaması ile ticari ve bireysel kullanım için en uygun çözümleri sunduğunu ifade eden Hatem, şu ana kadar 47 AC ve 3 DC olmak üzere toplam 50 şarj ünitesini faaliyete geçirdiklerini açıkladı. Ayrıca, Rönesans ChargeR'ın organize sanayi bölgeleri, iş merkezleri, oteller ve otoparklar gibi farklı ihtiyaçlara uygun çözümler sunmayı planladığını da belirtti.

Emre Hatem, elektrikli şarj istasyonlarının Rönesans Holding'in sürdürülebilirlik hedefleriyle uyumlu olduğunu vurgulayarak, Rönesans Grubu'nun sürdürülebilir bir geleceğin destekçisi olma taahhüdünü yineledi. 2040 yılında net sıfır emisyon hedefi doğrultusunda çalışan Rönesans Holding, 2030 yılı için de emisyonlarını 2022'ye göre yüzde 55 azaltma taahhüdünde bulundu. Hatem, bu hedefin tüm iş kollarını ve iştirakleri kapsadığını belirtti.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)