Havacılık

İGA İstanbul Havalimanı’nın İklim Değişikliği Sonuçları Açıklandı

İGA İstanbul Havalimanı, dünyanın en büyük sürdürülebilirlik derecelendirme platformu olan Karbon Saydamlık Projesi'nin (CDP) İklim Değişikliği ve Su Yönetim programlarına katılımını sürdürerek çevre ve dünya hassasiyetini gösterdi. "Odağımız Dünya, Hedefimiz Gelecek" ilkesini benimseyen ve ESG risklerini yönetişim faaliyetleriyle ele alan havalimanı, başarılı bir performans sergiledi.

İGA İstanbul Havalimanı

İklim krizine karşı çevresel etkilerini ve sürdürülebilirlik çabalarını raporlama konusundaki şeffaflığına vurgu yapan İGA İstanbul Havalimanı, CDP'nin İklim Değişikliği ve Su Yönetim programlarına bu yıl da raporlama yaparak önemli bir başarı elde etti. İklim Değişikliği Programı'nda A-, Su Güvenliği Programı'nda ise B skoru alan havalimanı, sürdürülebilirlik çabalarının somut sonuçlarını gösterdi.

2023 yılında "Net Sıfır" yol haritası kapsamında hedeflerini başarılı bir şekilde gerçekleştiren İGA İstanbul Havalimanı, 2019'a göre yüzde 26 emisyon azaltımı sağladı. Su tüketiminin yüzde 30'unu geri kazanılmış sulardan elde ederken, atıkların yüzde 35'i geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırıldı.

İGA İstanbul Havalimanı CEO Vekili Selahattin Bilgen, havalimanının Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda hareket ettiğini ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hedeflediğini belirtti. Ayrıca, "WE RESPECT" (Saygı Duyuyoruz) programı aracılığıyla sürdürülebilirlik stratejisi, vizyonu, planları, aksiyonları ve toplumsal yatırımları bir araya getirdiklerini ifade etti.

CDP CEO'su Sherry Madera ise, sürdürülebilirlik verilerinin raporlanmasının uzun vadeli başarının vazgeçilmez bir parçası olduğunu vurgulayarak, İGA İstanbul Havalimanı'nın bu çabalarını desteklediklerini belirtti.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)