Konaklama

Divan Grubu Sürdürülebilirlik Raporu ve Gelecek Vizyonu

Divan Grubu, sürdürülebilir bir geleceği benimseyerek "Sadece En İyi" prensibini benimsiyor ve sektöründe öncü bir adım atıyor. Divan Grubu'nun CEO'su Murat Tomruk, şirketin bu taahhüdünü ve "Sadece En İyi" ilkesiyle attığı adımları içeren ilk Sürdürülebilirlik Raporu'nu paylaşıyor.

Divan Grubu Sürdürülebilirlik Raporu

Raporda vurgulanan temalar arasında "Her paydaşa saygı" bulunmakta; Divan Grubu, gezegene, paydaşlarına, misafir ve çalışanlarına sadelik ve kalite anlayışını sunma taahhüdünde bulunuyor. Tomruk, sürdürülebilirlik stratejisinin politika, hedef ve uygulamalarını etkin bir şekilde yönetmek amacıyla kurulan Sürdürülebilirlik Üst Komitesi'ne odaklandıklarını belirtiyor.

Divan Grubu'nun sürdürülebilirlik çabaları arasında iklim kriziyle mücadele için emisyon azaltma projeleri, GES kurulumlarına yönelik yatırımlar ve kabuklu yumurta tedarikinde kafessiz sistem uygulaması bulunmaktadır. Şirket, 2030 yılına kadar emisyonlarını %20 azaltmayı ve 2050 yılına kadar karbon nötr olmayı hedefliyor.

Ayrıca, Divan Grubu, toplumsal cinsiyet eşitliği, çalışan bağlılığı ve operasyonel verimliliği artırmak gibi hedefleriyle de dikkat çekiyor. Şirket, müşteri deneyimini iyileştirme, dijital kapasiteyi güçlendirme ve operasyonel süreçleri daha da verimli hale getirme gibi önemli hedeflere odaklanarak 2023 vizyonunu belirliyor.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma amacıyla Divan Grubu, sera gazı emisyonlarını azaltma, döngüsel ekonomi prensiplerine uyum sağlama ve karbon nötr olma konularında taahhütlerini pekiştiriyor. Proje bazında, Arçelik ile ortaklaşa geliştirilen kahveden yapılmış kahve makinası projesi, atık miktarını azaltma ve karbon emisyonlarını engelleme hedeflerine odaklanmaktadır.

Divan Grubu'nun çeşitlilik temelli gıda ve konaklama kültürüne katkıları, etik yönetim anlayışı ve çevresel varlıkları koruma çabalarıyla sürdürülmekte; Türkiye'nin ve dünyanın sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerlemesine liderlik etmektedir.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)