Bankacılık & Sigorta

AgeSA ve ecording Sürdürülebilir Gelecek İçin Adım Atıyor

AgeSA, sürdürülebilir bir gelecek için ecording iş birliğiyle hareket ederek 18 yaş altı her yeni Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) müşterisi için bir tohum topunu toprakla buluşturuyor. Bu adım, hem çocukların finansal geleceğini güvence altına alırken hem de iklim krizine aktif bir çözüm sunma amacını taşıyor.

Sabancı Holding ve Ageas iştiraki olan AgeSA, bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider kuruluşlarından biri olarak iklim kriziyle mücadelede somut adımlar atmaya devam ediyor. 1-30 Nisan tarihleri arasında 18 yaş altı yeni BES başlatan müşterilere, ecording iş birliğiyle ecoDrone'lar yardımıyla zor ulaşılabilir alanlara tohum topları atılıyor. Bu tohum topları, karaçam ve kızılçam gibi ağaçların büyümesine katkı sağlayarak orman varlığının ve biyoçeşitliliğin artırılmasına destek oluyor.

AgeSA Pazarlama ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Roşan Dilek

AgeSA'nın Pazarlama ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Roşan Dilek, BES'in zor zamanlar için bir kalkan etkisi oluşturduğunu vurgulayarak, 18 yaş altı BES'in çocukların geleceğine yönelik tasarruf ve birikim yapmak isteyen ebeveynler için kazançlı bir yatırım aracı olduğunu belirtti. Ayrıca, bu sistem sayesinde finansal okuryazarlığın erken yaşlarda öğrenilmesine katkı sağlandığını ifade etti. AgeSA olarak çocukların geleceği için güvenli bir yatırım yaparken, sürdürülebilir bir gelecek için adım atmayı amaçladıklarını belirtti.

AgeSA, "Net Sıfır Emisyon" yaklaşımını benimseyerek 2050 yılına kadar net sıfır emisyonlu bir şirket olmayı hedefliyor. Bu doğrultuda, araçların yakıt tüketimi, ofislerin doğal gaz ve elektrik kullanımından kaynaklanan karbon emisyonunu azaltmaya yönelik çalışmalar yapıyor. Ayrıca, dijital dönüşüm faaliyetleriyle atık miktarını azaltarak çevresel etkiyi minimize etmeyi hedefliyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)