Turizm

Tour of Antalya’nın Takımları Yeşil Gelecek İçin Pedal Basacak

Antalya'nın muhteşem doğası ve tarihi zenginlikleri, 8-11 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan "Tour of Antalya powered By AKRA" bisiklet turuna ev sahipliği yapacak. Bu uluslararası yol bisikleti yarışı, Uluslararası Bisiklet Birliği'nin (UCI) elit erkekler uluslararası yol bisikleti takviminde 2.1 kategorisinde yer alıyor ve 4 gün boyunca 4 etaptan oluşacak.

Tour of Antalya

Tour of Antalya 2024 yılında, sadece bisiklet performansını değil, aynı zamanda sürdürülebilirlik, kapsayıcılık, eşitlik, çevre ve sağlık gibi önemli konularda farkındalık yaratmayı hedefleyen özel bir misyona sahip. Bu yılın teması "Yeşil Gelecek" olarak belirlenmiş ve katılan takımlar bu konuda bilinç oluşturacak.

Tour'a katılacak olan takımlar arasında öne çıkanlar şunlar:

  1. Uno-X Mobility Takımı (Norveç): Sürdürülebilir hareketlilik vizyonuyla kurulan Uno-X, bisikleti bir çözüm aracı olarak kullanarak sporcularını sürdürülebilir hareketliliğin elçileri haline getiriyor.
  2. Bike Aid (Almanya): Afrika bisikletini geliştirmeyi amaçlayan bu takım, bisikletle yardım kampanyalarını destekleyerek sosyal sorumluluk projelerine odaklanıyor.
  3. Team Novo Nordisk (A.B.D.): Tip 1 diyabet hastalığına sahip sporculardan oluşan bu takım, diyabetin spora engel olmadığını göstererek sağlık ve sporu bir araya getiriyor.
  4. TDT Unibet (Hollanda): Bisiklet sporunun yazılı olmayan kurallarını sorgulayan bu takım, "Follow Your Heart-Kalbinin Sesini Dinle" kampanyasıyla kalp krizi riskine dikkat çekiyor.
  5. Q36,5 Pro Cycling Team (İsviçre): Güney Afrikalı takım menajeri Doug Ryder liderliğinde, sürdürülebilir bir gelecek için bisikletin gücünü kullanmayı amaçlıyor.

Tour of Antalya, 16 ülkeden 25 takım ve 175 bisikletçiye ev sahipliği yapacak. Bu yılın öne çıkan katılımcıları, sadece performanslarıyla değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri ve çevre bilinciyle de dikkat çekecekler. Ayrıca, otomotiv sektörünün lider markası TOYOTA, etkinliğe "Yeşil Bir Gelecek" vizyonuyla destek olacak ve çevre dostu hibrit modelleriyle yarışın karbon ayak izini düşürecek.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)