Tekstil

Sürdürülebilir Moda İçin Yarışma Başlıyor

Türkiye'nin önde gelen global moda markası Colin’s, bu yıl Denimtopia temasıyla düzenlediği Denim Fikrim Tasarım Yarışması ile üniversiteli tasarımcılara kapılarını açıyor. Türkiye'deki moda, tekstil, mimarlık, grafik ve endüstriyel tasarım bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere yönelik bu yarışma, sürdürülebilirlik bilinci oluşturmayı, vizyonlarını geliştirmelerine yardımcı olmayı ve yaratıcılıklarını keşfetmelerini sağlamayı amaçlıyor. Başvurular, 1 Şubat 2024 tarihinden itibaren başlayacak ve 1 Mart 2024 tarihine kadar devam edecek.

Colin’s Denim Fikrim Tasarım Yarışması

Ünlü modacılar Zeynep Tosun, Hatice Gökçe, Moda Tasarımcısı ve Mimar Niyazi Erdoğan gibi isimlerin yer aldığı jüri, sürdürülebilir moda ve tekstil konularında uzman isimlerden oluşuyor. Yarışmaya katılan devlet ve vakıf üniversitelerinden seçilecek öğrencilerin çalışmalarını değerlendirecek olan jüri, kazananları belirleyecek.

Üniversite öğrencileri, sadece atık denim kumaşlar ve sürdürülebilir materyaller kullanarak tasarımlarını oluşturarak yaratıcılıklarını sergileyebilecekler. Başvuru süreci, 1 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek ve seçilen 10 yarışmacı, 18 Mart’ta açıklanacak. Bu finalistler, 26-29 Mart tarihlerinde gerçekleşecek denim ve sürdürülebilirlik seminerlerine katılacaklar. Ardından, mentorluk desteği ve malzeme desteği ile 30 Mart - 26 Mayıs tarihleri arasında 2 ayrı çalışma gerçekleştirecekler.

Toplamda 450 bin TL ödül ve hediye çekleri dağıtılacak. Birinci olan öğrenciye 200 bin TL para ödülü verilecek ve tasarımı Colin’s raflarında yer alacak. İkinci ve üçüncü olan öğrencilere sırasıyla 150 bin TL ve 100 bin TL para ödülü verilecek. Diğer 7 finale kalan öğrenciye ise Colin’s hediye çeki verilecek.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)