Cam

Şişecam'ın 88. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları

Şişecam'ın 88. Kuruluş Yıl Dönümü

Cam ve kimyasallar sektörünün küresel lideri Şişecam, gururla 88. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

Şişecam, camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek global şirket olarak 88. kuruluş yıl dönümünü gururla kutluyor. Şişecam, kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün hedeflerini yansıtan bir gelecek vizyonu ile, eşsiz kültürü, yatırımları ve Cumhuriyet'in temel değerleriyle şekillenmeye devam ediyor. İnovasyon ve iş birliğine dayalı kültürüyle güç alan Şişecam, her gün daha iyisini hedefleyerek dünyaya katkı sunuyor.

Üretim yolculuğuna 1935 yılında, Paşabahçe'de 400 çalışanıyla başlayan Şişecam, bugün 14 ülkede 45 tesisi ve 25 binden fazla çalışanıyla Türkiye'nin sanayi gücünü küresel arenada temsil ediyor. Şişecam, uzmanlığı, teknolojik yetkinliği ve yüksek rekabet gücüyle dünyanın en seçkin üreticileri arasında yer alıyor.

Cam ev eşyası alanında en büyük ikinci, cam ambalaj ve düz cam alanlarında ise en büyük beş global üretici arasında bulunan Şişecam, aynı zamanda dünyanın en büyük iki soda külü üreticisi arasında ve krom kimyasallarında dünya lideri konumunda.

Şişecam, 88 yıllık deneyimini geleceğe taşımak için kapsamlı bir dönüşüm sürecindedir. Dönüşümü gelişimin temel bir unsuru olarak gören Şişecam, akıllı teknoloji kullanımı ve yetkin insan kaynağıyla fark yaratırken, dijital altyapısını ve kültürünü de dönüştürerek gelişmeye devam ediyor.

2050 "Sıfır Karbon" vizyonu doğrultusunda çalışan Şişecam, her adımda Geleceğin Şişecam'ını, yarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek yetkinliklerle donatıyor. 2030 CareforNext stratejisi, sürdürülebilir büyüme yolculuğunda Şişecam'a önemli bir güç kazandırıyor. CareforNext stratejisi, "Gezegeni Koru", "Toplumu Güçlendir", "Yaşamı Dönüştür" yaklaşımlarıyla Şişecam, bilim ve teknolojiyi her zaman odak noktasında tutmaktadır.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)