Turizm

Martı Hotels & Marinas “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası” Aldı

Martı Hotels & Marinas, Türkiye turizminin köklü markası olarak bilinen ve sürdürülebilir turizm konseptini benimseyen tesisleriyle dikkat çekiyor. Grubun, Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi'nden aldığı "Sürdürülebilir Turizm Sertifikası" ile sektördeki öncü konumunu pekiştirdiği duyuruldu.

Martı Myra

Yarım asrı aşkın deneyime sahip olan Martı Hotels & Marinas, Martı Myra ile başlayan sertifikasyon sürecini, Martı Resort, Martı La Perla, Martı Hemithea ve Güllü Konakları tesisleriyle sürdürdü. Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi tarafından yapılan denetimler sonucunda, tüm tesislerin sürdürülebilir turizm kriterlerini karşıladığı belirlendi ve bu tesislere "Sürdürülebilir Turizm Sertifikası" verildi.

Martı Hotels & Marinas, sürdürülebilirliği bir kültür haline getirme misyonuyla hareket ettiğini vurgulayarak, sektörde öncü ve örnek bir marka olma vizyonunu sürdürdüğünü belirtti. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı tarafından önerilen Küresel Sürdürülebilirlik Sertifikası'nı tüm tesislerinde almış olmanın gururunu yaşayan grup, aynı zamanda Martı Myra Sürdürülebilirlik Raporu ile faaliyetlerindeki sürdürülebilirlik çabalarını paydaşlarıyla şeffaf bir şekilde paylaştı.

Martı Hotels & Marinas Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, sürdürülebilirlik anlayışlarını bir kültür haline getirerek, toplumsal cinsiyet eşitliği, iş ve ekonomik büyüme, enerji verimliliği, iklim eylemi ve temiz su gibi Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'na uyumlu faaliyetler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Ayrıca, doğa dostu çözümlerle enerji kullanımını optimize etme, atıkları doğru şekilde ayrıştırma ve çevre eğitimleri gibi uygulamalarla turizm sektöründe uzun vadeli değer yaratmaya odaklandıklarını belirtti.

Martı Hotels & Marinas'ın bu başarısı, sürdürülebilir turizm alanında Türkiye'nin önde gelen gruplarından biri olarak tanınmasına ve sektöre öncülük etmesine katkıda bulunuyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)