Metal

Kocaer Çelik, GRI Standartlarına Uygun İkinci Sürdürülebilirlik Raporu'nu Yayınladı

Kocaer Çelik, kurumsal yönetim anlayışıyla etik, şeffaf ve sorumlu bir şekilde faaliyet göstermeyi ilke edinerek, uluslararası standartlara uygun ikinci Sürdürülebilirlik Raporu'nu paydaşlarıyla buluşturdu. Türkiye'nin lider çelik profil şirketlerinden biri olan Kocaer Çelik, raporunda 2022 yılı faaliyetlerini, sürdürülebilirlik hedeflerini ve taahhütlerini detaylı bir şekilde sunmaktadır.

Sosyal Sorumluluk ve İnovasyona Verilen Önem

Kocaer Çelik, sürdürülebilirlik alanındaki liderliğini gösterirken, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine önem vermektedir. Bu yılki raporla birlikte, sürdürülebilirlik raporunu indiren her paydaş adına çocukların eğitimini ve sağlıklı yaşamını destekleyen bağışlar yapacak bir sosyal sorumluluk kampanyası başlatmıştır.

Yatırımlar ve Performans Değerlendirmesi

Kocaer Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kocaer

2022 verileriyle hazırlanan raporda, Kocaer Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kocaer, şirketin başarılı performansını vurgulayarak, sürdürülebilir bir gelecek için yapılan yatırımlara odaklandıklarını belirtmiştir.

Çevresel Hedefler ve Karbon Nötr Çalışmaları

Şirket, sürdürülebilirlikle ilgili hedeflerini net bir şekilde ortaya koymuş ve 2025'e kadar tükettiği elektrik enerjisini tamamen yenilenebilir kaynaklardan karşılamayı, 2035'e kadar sürdürülebilir bir tedarik zincirine sahip olmayı ve 2053'e kadar karbon nötr olmayı amaçlamaktadır.

Çevre Dostu Üretim ve Su Yönetimi

Kocaer Çelik, enerji ve sera gazı emisyonlarını azaltma çalışmalarını sürdürerek ürün başına sera gazı yoğunluğunu düşürmüş ve su yönetimi konusunda önemli projelere imza atmıştır.

Bölgesel Kalkınma ve İstihdam Katkısı

Şirket, yerel tedarikçilerle güçlü iş birlikleri kurarak bölgesel ekonomik büyümeye destek olmuş ve 2022'de 242 yeni tedarikçiye kapılarını açarak istihdam oluşturmuştur.

Topluma Katkı ve Sosyal Sorumluluk Projeleri

Kocaer Çelik, iş dünyasındaki sosyal sorumluluğun bilincinde olarak, çeşitli etkinliklerle topluma katkı sağlamayı hedeflemektedir. Engelliler Günü ve Otizm Farkındalık Günü gibi önemli günlerde düzenlediği etkinliklerle toplumun ihtiyaç duyduğu alanlara destek olmaktadır.

Detaylı bilgi için buraya göz atabilirsiniz.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)