Enerji

Güneş Enerjisi Sistemleri Eğitim Protokolü İmzalandı

İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan İstanbul Enerji A.Ş. arasında "Güneş Enerjisi Sistemleri" sertifikalı eğitim protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında başlayan ücretsiz eğitimlerin ilk ayağı, İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası bünyesinde kurulan "ETO Akademi"de gerçekleşti.

Protokol imza

İstanbul Enerji ve İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası, güneş enerjisi sistemleri üzerine önemli bir iş birliğine imza attı. Bugün gerçekleşen törenle taraflar arasında Güneş Enerjisi Sistemleri, Kurulumu, Bakım ve Onarım konularında kapsamlı bir eğitim protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol çerçevesinde, enerji sektöründe faaliyet gösteren teknik personelin güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu, bakımı ve onarımı konularında uzmanlaşmalarını hedefleyen çeşitli eğitim programları düzenlenecek. Protokol, sürdürülebilir enerji kullanımına yönelik bilgi ve beceri artışını destekleyerek, sektöre nitelikli eleman kazandırmayı amaçlıyor.

İstanbul Enerji A.Ş. Genel Müdürü Dr. Yüksel Yalçın, imza töreninde yaptığı açıklamada, "Yenilenebilir enerji kurulumları ve bakımı dünya gündeminde önemli bir konu. Güneş enerjisi sistemleri, uygulanabilir, ekonomik ve çevreci alternatifler sunuyor. Bu iş birliği çerçevesinde kentte güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırmaya, çevresel sürdürülebilirliği artırmaya ve enerji sektöründeki istihdamı güçlendirmeye katkı sağlayacağını öngörüyoruz."

İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali ise açıklamasında, "ETO Akademi olarak eğitim çalışmalarımızı çeşitli eğitim kurumları ile sürdürdük. Bu anlaşma çerçevesinde odamız, sertifikalı olan eğitime kapılarını açtı. Başta oda üyelerimiz olmak üzere, konusunda uzmanlaşmak isteyen teknisyenlerimizi fen adamı olma yolundaki eğitimlere bekliyoruz. Geleceğin teknolojilerine hazır olmak, odamıza ve üyelerimize katma değer sağlayacaktır."

Güneş enerjisi teknolojilerinin yaygınlaşması adına önemli bir adım olarak değerlendirilen "Güneş Enerjisi Sistemleri, Kurulum, Bakım ve Onarım Eğitimi" beş gün sürecek. Eğitim sonunda katılım sertifikası verilecek ve eğitimlerin altı ay içinde tamamlanması öngörülüyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)