Araç

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Araç Filosunu Yeniledi

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Araç Filosu

Enerjisa Dağıtım Şirketleri, Türkiye'nin önde gelen elektrik dağıtım şirketi olarak, Başkent EDAŞ, Ayedaş ve Toroslar EDAŞ bölgelerinde elektrik dağıtım hizmeti veriyor. Şirket, sürdürülebilir çevre hedefleri doğrultusunda elektrikli araç kullanımını teşvik etmek amacıyla filosundaki araçları elektrikli hale getirme kararı aldı.

Elektrikli filosu, 14 ilde 22 milyondan fazla nüfusa elektrik dağıtım hizmeti sağlayan şirketin saha çalışmalarında kullanılmak üzere 160 araçtan oluşuyor. Bu adım, fosil yakıt tüketimini azaltmak ve çevre dostu bir operasyona geçiş yapmak amacıyla atılmış bir ilktir.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri, filosundaki elektrikli araç sayısını artırarak 2024 yılında 868 tona yakın emisyon tasarrufu hedeflemekte ve filodaki elektrikli araç sayısını 500'e çıkarmayı planlamaktadır. Ayrıca, 2025 yılına kadar filodaki elektrikli araç sayısını 1000'e çıkararak yaklaşık yüzde 25'lik bir pay elde etmeyi hedeflemektedir.

Şirketin Genel Müdürü Oğuzhan Özsürekci, elektrikli araçların operasyonel süreçlerde kullanılmasının karbon ayak izini düşürmeye katkı sağlayacağını ve şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine uygun olarak hareket ettiğini belirtmiştir. Ayrıca, çalışanlara verilen eğitimlerle elektrikli araç kullanımını yaygınlaştırmayı ve şirket içinde bir kültür oluşturmayı amaçladıklarını ifade etmiştir.

Enerjisa Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanı Ebru Taşcıoğlu ise şirketin, Birleşmiş Milletlerin hedefleri, Paris İklim Anlaşması, Avrupa Birliği'nin karbonsuzlaşma adımları ve Türkiye'nin 2053 Sıfır Emisyon Planı doğrultusunda aktif politikalar üreterek temiz bir dünya için çaba gösterdiğini vurgulamıştır. Bu adımlarla, geleceğin enerji dünyasına ve çevre trendlerine şimdiden adapte olmanın yanı sıra sektörde değişim ve dönüşüme öncülük ettiklerini belirtmiştir.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)