Rapor

BANTBORU 2022 Sürdürülebilirlik Raporu'nu Yayınladı

BANTBORU, çevre, toplum ve ekonomi üçgeninde sürdürülebilirlik odaklı bir iş anlayışını benimseyerek, dünyanın en büyük küresel sürdürülebilirlik inisiyatifi olan UN Global Compact’in (UNGC) İlerleme Bildirim Raporlaması (COP) çerçevesinde 2022 Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayınladı.

Şirket, otomotiv ve soğutma ürünleri endüstrilerinde 50 yılı aşkın bir deneyime sahip olup dünyanın en önemli 5 boru sistemleri üreticisinden biridir. BANTBORU, 2025 yılına kadar küresel otomotiv pazarındaki payını ikiye katlamayı hedeflerken, aynı zamanda sürdürülebilirlik çabalarını da artırarak 2022 Sürdürülebilirlik Raporu'nu kamuoyuyla paylaştı.

BANTBORU Sürdürülebilirlik Raporu

Şirketin Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve İzmit Köseköy’deki 3 üretim tesisinde, 15 bin metrekarelik çatı alanına kurulu güneş enerjisi santrali sistemiyle 2022 yılında 3 MW elektrik üretimi gerçekleştirerek yenilenebilir kaynaklardan yararlanmıştır. Ayrıca, 2022'de üretim birimi başına elektrik tüketiminde %7, doğal gaz tüketiminde %6 ve su tüketiminde %8'den fazla azalma sağlamıştır. Tehlikeli ve tehlikesiz atıkların geri dönüşüm oranları da sırasıyla %100 ve %99,97 olarak raporlanmıştır.

BANTBORU, sürdürülebilirliğin sosyal boyutunda toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın hakları, kapsayıcılık, çeşitlilik, iş sağlığı ve güvenliği, çalışma koşulları, insan hakları ve iş etiği ilkeleri gibi alanlarda sürekli iyileştirme faaliyetlerine odaklanmıştır.

CEO Sinan Gider, şirketin istikrarlı büyümesini sürdürürken evrensel iş yapış modellerini ve sürdürülebilirliğin temel ilkelerini benimsediklerini vurgulayarak, 2022 yılında önemli büyümeye ve dönüşüme hazırlık sürecinde olduklarını belirtmiştir. Ayrıca, şirketin yeni kurumsal kimliğini "Ingenuity. Reliability. Sustainability." (Yaratıcılık. Güvenilirlik. Sürdürülebilirlik.) sloganıyla özetlediğini ifade etmiştir.

BANTBORU'nun sürdürülebilirlik stratejisi, şeffaflık, adillik, sorumluluk ve hesap verebilirlik gibi temel değerler üzerine kurulmuştur. Şirket, çevre, insan ve ekonomi üzerindeki etkilerini belirleyerek sürekli iyileştirme çalışmaları yapmayı ve bu çalışmaları düzenli ve şeffaf bir şekilde raporlamayı amaçlamaktadır.

Bu rapor, BANTBORU'nun özgün yaratıcılığı, güvenilirliği ve sürdürülebilir bir gelecek için taşıdığı azmi yansıtmaktadırYorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)