Turizm

Anadolu Efes’e Sürdürülebilirlik Ödülü

Anadolu Efes’e “Sürdürülebilir Turizmde Liderlik” ödülü

Anadolu Efes, 54 yıldır tarımdan turizme, kültür-sanattan sürdürülebilirlik ve girişimciliğe kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren bir şirkettir. Gelecek Turizm'de programı kapsamında "Sürdürülebilir Turizmde Liderlik" ödülüne layık görülen Anadolu Efes, bu ödülü, Türkiye'nin ilk sürdürülebilir turizm programı olan Gelecek Turizmde Programı ile kazandı.

Anadolu Efes, 2007 yılından bu yana T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığında yürütülen Gelecek Turizmde Programı ile sürdürülebilir turizmde liderlik ödülünü almaya hak kazandı. Şirket, bu program kapsamında Türkiye'nin kültürel ve doğal mirasını koruma, yerel kalkınmayı destekleme ve kadın girişimcilerin güçlenmesine katkıda bulunma hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Gelecek Turizmde Programı, dört mevsim 12 ayı kapsayan sürdürülebilir turizm modelleri oluşturmayı, yerel kalkınmayı desteklemeyi ve kadın girişimcilere destek sağlamayı amaçlamaktadır. Anadolu Efes, program kapsamında seçilen projelere fon, eğitim, mentorluk ve iletişim desteği sunarak, sürdürülebilir turizmi teşvik etmektedir. Şirket, bugüne kadar 19 projeyi destekleyerek, yaklaşık 600 sivil toplum kuruluşu ve 20'den fazla üniversite ile iş birliği yapmış ve 16 yıl boyunca 200 binden fazla insanın hayatına dokunmuştur.

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile yapılan protokolle, Gelecek Turizmde programı kapsamında üniversitenin sürdürülebilir kampüs olmasına ve 'Gönüllülük Çalışmaları' dersine teknik destek sağlanacak. Bu protokol ile öğrencilere sürdürülebilir turizm vizyonunu güçlendirme ve aynı zamanda programın gönüllü faaliyetlerine katılma fırsatı sunulacaktır.

Anadolu Efes'in sürdürülebilir turizmde elde ettiği başarılar, bugüne kadar ulusal ve uluslararası düzeyde toplam 18 ödülle taçlanmıştır. Bu başarılar, şirketin sürdürülebilirlik alanındaki etkileyici ve öncü çalışmalarını göstermektedir.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)