Uzaktan Çalışmayı Daha Sürdürülebilir Hale Getirmek

Uzaktan çalışma ve sürdürülebilirlik, otomatik olarak birlikte düşünebileceğiniz iki noktadır. İşe gidip gelme zorunluluğu olmadığına göre, uzaktan çalışma çevre için daha sürdürülebilir ve işletmeler için de daha kötü değil midir? Hem evet hem hayır; kirliliği azaltmada faydalı olsa da, uzaktan çalışanlarınızın çevreyi etkileyebileceği ve böylece sürdürülebilirlik çabalarınızı azaltabileceği başka yollar da vardır. Her zamankinden daha fazla insanın evden çalıştığı günümüzde, karbon ayak izini azaltmanın yollarını arayan işverenlerin, tüm çalışanların daha çevreci girişimlere katılmasını sağlamak için bir adım daha ileri gitmesi gerekiyor.

Etkili Programlama

Uzaktan Çalışma

İnternetin büyük miktarda enerji kullandığını biliyor muydunuz? Herhangi bir zamanda çok fazla çalışanın çevrimiçi olması kaynaklarınızı ve enerji tüketiminizi artırabilir. Toplantılar veya randevular için seyahat etmesi gereken çalışanlarınız varsa, hatta hizmetlerini kullanmak için bir kafeye gitmeleri gerekiyorsa, bu yine karbon ayak izinizi daha da artırabilir.

Çalışanlarınızı daha iyi organize etmenize yardımcı olacak etkili yazılım planlama araçlarından yararlanın ve çok fazla insanın sebepsiz yere hareket etmesini veya ihtiyaç duymadığınız zamanlarda çevrimiçi olmalarını sağlayarak kaynaklarınızı boşa harcamayın. İş yönetimi yazılımı kullanmak bunu yapmanın mükemmel bir yoludur ve size kimin nerede ve ne zaman olması gerektiği ve her bir işin durumunun ne olduğu hakkında daha iyi bir fikir verebilir.

Etkili Eğitim

Tüm çalışanlar için eğitimler düzenlemek, çalışanlarınızın kültürünü geliştirir ve üretkenliği artırabilir, bu da her yönden daha sürdürülebilirdir. Aynı zamanda iş memnuniyetini artırmaya yardımcı olur, bu da çalışanlarınızın büyüme ve gelişimine önem verdiğiniz sürece onları elinizde tutabileceğiniz anlamına gelir. Sadece iş rollerinin tüm yönleriyle ilgili eğitime ihtiyaç duymakla kalmazlar, aynı zamanda uzaktan çalışanların karşılaştığı yaygın sorunlarla mücadele etmenize yardımcı olmak için en iyi uzaktan çalışma uygulamaları, uzaktan çalışma için en iyi sürdürülebilirlik seçenekleri ve dijital güvenlik konularında da eğitim alabilirler. Bu iş günü boyunca boşa harcanan zamanı ve görevleri yeniden yapmak veya hataları düzeltmek için sorunları tekrar gözden geçirmek zorunda kalarak kullanılan rezervi azaltacaktır.

Ortalama bir iş kullanıcısı, e-posta göndererek yılda 135 kg C02 eş değeri yaratıyor; bu da bir araba kullanmaya eş değer. Daha az e-posta, daha az C02!

İş Birliği Araçları

Artık sadece bir e-posta göndermenin çevre üzerindeki etkisini biliniyor; iletişimi azaltmadan bunları azaltmanın çok gerekli olduğu anlaşılıyor. Slack gibi araçlar işte bu noktada devreye giriyor. Bir şirket, bu gibi iş birliği araçlarını kullanmanın e-postalarını yaklaşık %50 oranında azalttığını tespit etti. Eğer 100 çalışanınız e-postalarını yarı yarıya azaltıyorsa, bu oran yıl boyunca artacaktır. Bu nedenle, uzaktan çalışanlar arasındaki iletişimi her zaman kolaylaştırmanıza yardımcı olacak en iyi araçları kullandığınızdan emin olun.

Geri Dönüşüm

E-atık, plastikten sonra en büyük çevresel tehditlerden biri ve bu sorunu hala çözebilmiş değiliz. Her yıl 50 milyon metrik tondan fazla e-atık üretiliyor. Ve bu tek başına cihazlar olmasa da, bu tür atıkların önemli bir bölümünü oluşturuyorlar. Cihazlar, artık kullanılmadıklarında atılmak ve daha yeni bir modele yükseltilmek üzere üretilmiştir. Bu durum işletmeniz için geçerliyse, uzaktan çalışanlarınızla birlikte çalışarak yalnızca gerekli cihazları kullanmalarını sağlayın ve e-atığınızı azaltın. Güncelleme yaptığınızda artık kullanılmayan veya daha eski olan her şey için uygun geri dönüşüm planlarınız olsun. Bu çevre üzerindeki etkinizi azaltarak daha sürdürülebilir hale getirebilir.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)