Tüketicilerin %70'inden Fazlası Daha Çevreci İşletmelerden Yana

Tüketicilerin %76'sı çevre dostu ürün ve hizmetler sunan perakendecilerden daha fazla alışveriş yapmayı planladıklarını belirtiyor. ReBound ve Pollfish tarafından gerçekleştirilen ankete göre, tüketicilerin %73'ü iadelerinin çevre dostu olması için ekstra ödeme yapmaya hazır, ancak esneklik ve kolaylık hala bir numaralı önceliktir. 

Çevre Dostu Perakende Ürünleri

Müşterilerin %74'ü, bir perakendeci tarafından sunulması halinde, istenmeyen giysilerini hayır kurumlarına bağışlamak için posta hizmetini kullanacaklarını belirtmiştir. Ancak sürdürülebilir iadeler için ödeme yapmaya hazır tüketicilerdeki artışa rağmen (geçen yıl %47'ydi), alışveriş yapanların %67'sinin hala finansal bir maliyet yerine zaman gecikmesini tercih edeceğini belirtmesi (%41'i teslim almayı, %26'sı para iadesini beklemeyi tercih ediyor), insanların karşı karşıya olduğu zorlu ekonomik koşulları yansıtıyor. Ayrıca pek çok kişi cüzi ödemeleri kabul edilebilir bulurken, alışveriş yapanların sadece %13'ü sürdürülebilir iadeler için 2,50 £ veya daha fazla ödeme yapmaktan memnun olacak.

ReBound Sürdürülebilirlik İletişim Müdürü Emily McGill, "Tüketicilerin daha sürdürülebilir markalarla alışveriş yapmak istemesi hiç de şaşırtıcı değil. Çevre bilinci açıkça yükselişte olsa da daha çevreci stratejiler uygulamak isteyen perakendeciler, kolaylığın hala bir numaralı öncelik olduğunu akılda tutmalıdır. Müşteriler giderek daha fazla bu sürdürülebilir seçeneklere yönelirken, halihazırda çalışma ve yatırım yapmış olan perakendeciler büyük bir avantaj elde edecek. Sürdürülebilirliğe yönelik eğilim halihazırda devam etmektedir ve çevresel kimliklerini sunabilen ve gösterebilen markalar şüphesiz daha güçlü bir konumda olacak." dedi. 

Perakendeciler sürdürülebilir kazanç için yöntemlerini değiştirmeye istekli mi?

Ankete katılan perakendecilerin %59'u, daha sürdürülebilir bir şekilde işlem görmeleri halinde iade paketlerini ağırdan almaya hazır olduklarını belirtirken, ankete katılanların sadece %17'si ürünlerin depolarına geri dönmesi için bir hafta beklemeye razı olduklarını ifade etti. Ancak perakendecilerin neredeyse üçte ikisi çevresel raporlamalarının bir parçası olarak iade emisyonlarını takip etmemiştir.

Bazı ürün sektörlerinde %70'e varan iade oranları, büyük miktarda emisyonun göz ardı edildiğine işaret etmektedir. ReBound'a göre, tüketicilerin sürdürülebilirliğe olan ilgisi kaçınılmaz olarak arttıkça, perakendecilerin bu durumu bir an önce düzeltmesi gerekecek.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)