Sürdürülebilir İşletmenizi İnternette Nasıl Öne Çıkarabilirsiniz?

Günümüzde tüketiciler çevreye daha duyarlı olmak için belirgin bir çaba sarf ediyor, bu da sürdürülebilir markalar için nihayet yoğun bir pazar oluştuğu anlamına geliyor. Giderek daha fazla şirketin bu alanda öne çıkmayı hedeflemesiyle birlikte, pazar giderek daha rekabetçi hale geliyor - bu belki dünya için iyi, ancak işletmeniz için zor olabilir! Bir zamanlar markanızı diğerlerinden ayıran sürdürülebilirlik odağı giderek yaygınlaşırken, markanızın çevrimiçi ortamda nasıl anlamlı bir ilgi görebileceğini merak ediyor olabilirsiniz.

Sürdürülebilir İşletmenizi İnternette Nasıl Öne Çıkarabilirsiniz

En önemli şey, işletmenizin sunduğu hizmet veya ürün ne olursa olsun, sürdürülebilirlik iddiasıyla elde ettiği faydanın ötesine geçmesidir. Ancak stratejik bir pazarlama yaklaşımı da uzun bir yol kat edebilir, bu nedenle işletmenize veya markanıza çevrimiçi ortamda daha fazla olumlu ilgi çekmenin bazı basit ve etkili yolları aşağıdaki gibidir.

Belirli Bir Amaç veya Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşla İlgili Bir Hikaye Anlatmak

Tüketiciler, ürününüzün arkasındaki hikayeye veya desteklediği amaca daha fazla yatırım yaparlarsa ürününüzü denemeye meyilli olabilirler. Örneğin, Boo bambu bisikletleri hakkında kısa süre önce yayınlanan bir haberde, şirketin "Booomers - The Yonso Project" ile ortaklığından bahsediliyordu. Bu, Gana'nın Ashanti Bölgesi'ndeki insanlara iş sağlayan bir organizasyon. Doğrudan bambu bisiklet konseptiyle ilgili değil, ancak insanların desteklemek için tutkulu olabileceği türden bir amaç. Bu nedenle, bireylerin my Boo markasıyla etkileşime geçmeleri için bir eylem çağrısı olarak hizmet edebilir. Bu sadece bir örnek, ancak işletmenize bağlı tutku projeleri, hayır kurumları veya benzer çabalar konusunda neden şeffaf olmanız gerektiğini mükemmel bir şekilde açıklıyor. Bu sayede şirketinizin değerlerini ve inançlarını paylaşabilecek kişiler sizi bulabilir ve en güvenilir müşterilerinizden bazıları haline gelebilirler.

Siteyi Yeni ve SEO Dostu Tutmak

Web sitenizin çevrimiçi görünürlüğünü artırmanın en önemli yollarından biri kaliteli SEO (veya arama motoru optimizasyonu) uygulamaktır. Esasen SEO, arama dostu içerik ve platformunuza harici geri bağlantılar sağlayarak web sitenize gelen trafiği artırmaya yardımcı olur. Rekabetçi bir pazarda büyümeye çalışan her çevrimiçi işletme için hayati önem taşır ancak bir site tamamen tasarlandıktan sonra veya bu konuda uzman değilseniz uygulanması da zordur. Ancak bunun sizi SEO'yu gerçekten düşünmekten alıkoymasına izin vermeyin. Güncellenebilir değişiklikler uygulamanın ve ilk kod tabanını sağlam tutarken SEO ile ilgili düzeltmeler yapmanın mümkün olduğunu ortaya koyuyor. Daha basit bir ifadeyle, temelde veya yüzeyde çok fazla değişiklik yapmadan sitenizin içeriğine girmenin ve SEO dostu değişiklikler yapmanın yolları vardır. Bu işletmenizi arama motorları için hızlı bir şekilde optimize edebilir ve ileride SEO'ya odaklanmaya devam etmenizi sağlayabilir (bunu yapmak için bir dijital pazarlama uzmanının yardımına ihtiyacınız olsa bile).

Sosyal Medya Etkileşimini Artırmak

Sosyal medyayı kullanmak, SEO'daki çabalarınızın yanı sıra ürün veya hizmetinizi pazarlamak için harika bir yoldur. Hedef kitlenizle en iyi şekilde etkileşim kurabilmek için markanıza özgü bir ses oluşturmaya çalışın. Tamamen şirketinize özgü, müşterilerin ve hatta tabiri caizse "hayranların" bile tanıyacağı bir şey olmasını isteyeceksiniz. Markanızın sosyal kişiliğini belirledikten sonra, daha iyi bir terim bulamazsanız, bunu çeşitli sosyal ağ platformlarında kullanabilirsiniz. Bu ister hesaplarınızdaki fotoğraflara altyazı eklemek, ister diğer kullanıcıların sorularını cana yakın bir şekilde yanıtlamak veya başka bir şey anlamına gelsin, her türlü olumlu etkileşim yardımcı olur.

Yeşil Pazarlama

Pazarlama söz konusu olduğunda sadece işinizi değil, şirketinizin yeşil kimlik bilgilerini de pazarlamak istersiniz. Yeşil pazarlama yaparak, yani işletmenizi çevre dostu faydaları temelinde pazarlayarak, sürdürülebilir markalar ve işletmeler arayan ve bu nedenle hizmetlerinizi kullanma olasılığı daha yüksek olan müşterileri doğrudan hedeflemiş olacaksınız. Alternatif olarak, ilgili müşterileri işletmenize çekmek için bir başka harika pazarlama tekniği de, işletmenize özel hedeflenmiş potansiyel müşteriler oluşturma konusunda uzmanlaşmış performance-leads.co.uk tarafından sunulanlar gibi hizmetlerle ekip oluşturmaktır. Ağınızla ilgilenmesi için Cincinnati Bell Internet gibi güvenilir bir internet sağlayıcısı kullanın.

Bir Blog Veya Podcast Oluşturmayı Düşünmek

Desteklediğiniz herhangi bir amaç veya dünya için yaptığınız herhangi bir iyilik hakkında düzenli güncellemeler yapıyorsanız, siteniz için bir blog oluşturmak isteyebilirsiniz. Blog yazıları sosyal medyada ve diğer sitelerde kolayca paylaşılabilir ve bu nedenle genel etkileşimi artırır (aslında bu yüzden yukarıda bahsedilen SEO çabalarının da büyük bir parçası olacaktır). Özellikle yetenekli bir yazar olmasanız bile, ara sıra yazılı gönderiler aracılığıyla şirketinizin kişiliğini geliştirmeye yardımcı olabilecek bazı dış yetenekler bulmayı düşünebilirsiniz. Makul bir ücret karşılığında ekibinize katılmaktan mutluluk duyacak pek çok içerik yazarı vardır.

Göz önünde bulundurulabilecek bir diğer seçenek de podcast dünyasına adım atmaktır. Podcast Insights'ta listelenen 800.000'den fazla podcast ile bu mecra son derece popüler hale geldi. Bu noktada, Amerika Birleşik Devletleri nüfusunun yarısından fazlası en az bir podcast dinliyor. Tüm bunlar, bu mecranın aynı zamanda oldukça rekabetçi hale geldiği anlamına geliyor - ancak biraz şansla oldukça büyük bir dinleyici kitlesi oluşturma potansiyeliniz var. Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey temel ekipman ve markanızla ilgili tartışacak ilginç şeyleriniz varsa - ve podcast'i markanızla birlikte pazarlarsanız - yalnızca sosyal yardım için yepyeni bir yöntem değil, aynı zamanda yeni bir gelir akışı da oluşturabilirsiniz.

Farklı Bir Kategorideki Sürdürülebilir Başka Bir Markayla Karşılıklı Tanıtım Yapmak

The Balance ortak promosyonların reklam yapmak için mükemmel ve uygun maliyetli bir yol olabileceğini açıklıyor. Bu da yukarıda açıklanan SEO çabalarını etkileyebilir, ancak şirketinizi sürdürülebilirlik ve çevre dostu olmaya olan bağlılığınızı paylaşan başka bir şirketle aynı hizaya getirmenin değerini özellikle belirtmek de fayda var. Bu şekilde ürünlerinizi veya hizmetlerinizi, markanıza ve temsil ettiklerine hayranlık duymaya özellikle eğilimli olabilecek başka bir kitleye tanıtabilirsiniz. Karşılıklı tanıtım yaparken, bu ortaklığa dayalı işlemleri kolaylaştırmak için uygun ödeme seçeneklerine sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Bir USD hesabı, ödemeleri dolar cinsinden kabul etmenize yardımcı olabilir ve tüketiciler ve işletmeler için daha sorunsuz bir ödeme seçeneği sağlayabilir.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)