Teknoloji

Siemens Türkiye 2023 Sürdürülebilirlik Raporu'nu Yayımladı

Siemens Türkiye, 2023 Sürdürülebilirlik Raporu'nda sürdürülebilirlik eylem ve hedeflerini paylaştı. Şirket, DEGREE stratejisi ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda etkin bir sürdürülebilirlik yönetimi uyguluyor. Bu kapsamda, karbonsuzlaşma, etik, yönetişim, kaynak verimliliği, fırsat eşitliği ve istihdam edilebilirlik başlıklarında inovatif yaklaşımlar geliştiriyor.

Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis

Siemens Türkiye, teknoloji ve AR-GE'yi bir araya getirerek dünyanın en büyük zorluklarına çözüm üretme anlayışıyla hareket ediyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis, operasyonlarında tam bir sürdürülebilirlik ilkesiyle hareket ettiklerini belirterek plastik atık ve karbon salımının azaltılması gibi alanlara odaklandıklarını vurguladı.

Siemens Türkiye, DEGREE stratejisinin yanı sıra, iklim koruma, sürdürülebilir ürün tasarımı, inovasyon ve iş modelleri gibi birçok başlık altında çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, sürdürülebilirlik zemininde yenilikçi çözümler üreterek ülkenin ve dünyanın geleceği için yatırım yapıyor.

Siemens Türkiye'nin CFO'su Thomas Kolbinger, sürdürülebilirlik ile kârlılığın artık birbirine zıt kavramlar olmadığını belirterek, şirketin uzun vadede kârlılığın temel koşulu olarak sürdürülebilirliği benimsediğini ifade etti. Kolbinger, şirketin sürdürülebilirlik çerçevesinde karbonsuzlaşma ve kaynak verimliliği gibi alanlarda çaba gösterdiğini ve Türkiye'nin geleceğine katkıda bulunmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Siemens Türkiye, sürdürülebilirlik alanında 2030 yılına kadar net sıfır operasyon hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca, etik başlığı altında tüm çalışanlara her üç yılda bir eğitimler veriliyor ve tedarikçi davranış kurallarına tam bağlılık sağlanıyor. Kaynak verimliliği, fırsat eşitliği ve istihdam edilebilirlik alanlarında da şirket çeşitli hedeflere odaklanıyor.

Siemens Türkiye, geleceği inşa etme sorumluluğunun farkında olarak sürdürülebilirlik çalışmalarını sürdürmekte ve bu çabalarını toplumla paylaşmaktan mutluluk duyuyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)