Enerji Yönetimi ve Otomasyon

Schneider Electric’ten Doğuş Teknoloji’ye Sürdürülebilirlik Etki Ödülü

Schneider Electric, düzenlediği Schneider Electric Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri'nde Doğuş Teknoloji'yi bölge finalistleri arasında gördü ve ödüllendirdi.

Enerji yönetimi ve otomasyon alanında öncü olan Schneider Electric, sürdürülebilir çözümler geliştiren şirketleri teşvik etmek amacıyla düzenlediği Schneider Electric Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri'nin ikincisini gerçekleştirdi. Programın amacı, öncü sürdürülebilirlik çalışmalarıyla sektörlere ve dünyanın geleceğine katkıda bulunan şirketleri öne çıkarmak.

Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri

2022'de başlatılan ödül programı, Schneider Electric'in ekosistemdeki şirketlerle birlikte yarattığı güçlü etkiyi vurguluyor. Bu yıl program, iş ortaklarının yanı sıra müşterileri ve tedarikçilerini de kapsayarak genişletildi. Böylece, dünya çapında sürdürülebilirliğe katkı sağlayan şirketler, Schneider Electric Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri'nde tanıtıldı.

Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki ödüllerin üçünün Türkiye'den şirketlere verildiği belirtiliyor. Doğuş Teknoloji, bu bölge finalistleri arasında yer alarak ödül kazandı.

Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Dijital Enerji ve Güvenli Güç İş Birimleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sağlam, ödülün uzun soluklu iş birlikleriyle ekonomiye, çevreye ve topluma katkı sağlayan şirketlere verildiğini belirtti. Doğuş Teknoloji'nin sürdürülebilir gelişime katkı sağlayan çalışmalarını övdü ve bu çabanın önemini vurguladı.

Doğuş Teknoloji, veri merkezi yönetiminde uyguladığı yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlerle ödüle layık görüldü. Şirket, teknolojik dönüşümün yanı sıra Green IT alanında birçok projeyi sürdürerek iklim odaklı politikalara uyum sağlamayı hedefliyor.

Schneider Electric Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri, entegre sürdürülebilirlik yaklaşımları, elektrifikasyon, karbon azaltma ve dijitalleşme alanlarında başarılı olan şirketleri ödüllendiriyor. Türkiye'den bu yıl üç şirket ödül kazandı ve bölge çapında başarılı olan altı şirket arasında yer aldı.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)