Konaklama

Novotel WWF ile Okyanus Koruma Ortaklığını Duyurdu

Accor’un öncü markası Novotel, Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) ile işbirliği yaparak okyanus koruma ve canlandırma projelerine destek vereceklerini duyurdu. Üç yıllık sürecek olan bu ortaklık kapsamında WWF, Novotel'e teknik destek sağlayacak ve dünya genelindeki 580 otelinin okyanusa olumlu etkisini artırmak için çalışacak. Novotel, Birleşmiş Milletler'in öncelikli okyanus eylemlerine dayalı bir plan oluşturacak ve operasyonlarında deniz kirliliğini azaltma, sürdürülebilir balıkçılığı teşvik etme ve okyanus sağlığı için bilimsel araştırmaları artırma gibi adımlar atacak.

Novotel WWF

Bu ortaklık aynı zamanda Novotel'in sürdürülebilirlik çabalarını destekleyecek dört ana hedef belirledi: plastik, su ve karbon ayak izini azaltmak; sürdürülebilir gıda seçimleri yapmak; okyanus farkındalığını artırmak ve araştırma ve yeniliğe katkıda bulunmak.

WWF ile olan bu ortaklık, Novotel'in operasyonlarını değiştirmesine ve sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmesine yardımcı olacak. WWF'nin hedefleri arasında sürdürülebilir deniz ürünleri politikaları ve farkındalık artırma bulunuyor.

Novotel-WWF ortaklığını yorumlayan Accor yetkilisi Karelle Lamouche, bu ortaklığın önemini vurgularken, WWF Fransa Koruma Direktörü Yann Laurans da iş birliğinin okyanus sağlığına katkı sağlayacağını belirtti.

Accor'un Sürdürülebilirlik Direktörü Brune Poirson ise Novotel'in bu taahhüdünün, markanın ve Accor Grubu'nun sürdürülebilirlik çabalarına önemli bir katkı olduğunu dile getirdi.

Novotel, 1967'de Fransa'da kurulmuş olup, Accor'un öncü markalarından biri olarak hizmet vermektedir. 65 ülkede 580'den fazla oteli bulunan Novotel, yılda 30 milyondan fazla misafire hizmet sunmaktadır.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)