Danışmanlık Hizmetleri

Kuzey Marmara Otoyolu "Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes" Etkinliğiyle 2023 Fidanını Toprakla Buluşturdu

Kuzey Marmara Otoyolu (KMO), 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde düzenlenen "Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes" etkinliği kapsamında, 100. Yıl Cumhuriyet Ormanları için 2023 fidanını toprakla buluşturdu. Adapazarı Bakım İşletme Merkezi'nde gerçekleşen fidan dikim töreninde, bine yakın öğrenci, 2023 adet fıstık çamı ve defne fidanını toprakla buluşturarak katkıda bulundu.

2018 yılından bu yana her yıl ortalama 1 milyon fidan dikerek İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da toplam 5 milyon fidanı doğayla buluşturan Kuzey Marmara Otoyolu, "Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes" kampanyası kapsamında 100. Yıl Cumhuriyet Ormanları için 2023 fidanını daha toprakla buluşturdu.

Fidan dikim törenine Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Orman Bölge Müdürü Önder Terzi, Kuzey Marmara Otoyolu çalışanları ve bine yakın öğrenci katıldı.

KMO Genel Müdürü Aynur Uluğtekin

KMO Genel Müdürü Aynur Uluğtekin, törende yaptığı açıklamada, "Kuzey Marmara Otoyolu olarak 415 kilometrelik otoyol koridorumuz boyunca fidan dikimi başta olmak üzere ekolojik köprüden özel peyzajlara kadar yeşile büyük önem veriyoruz. Her yıl ortalama 1 milyon fidan dikerek bugüne kadar 5 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes kampanyası ile 100. Yıl Cumhuriyet Ormanları için 2023 fidanını daha toprakla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımıza ve gençlerimize daha yeşil bir Türkiye bırakmak için üzerimize düşen her görevi eksiksiz şekilde yerine getireceğiz." dedi.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)