Bankacılık & Sigorta

Kuveyt Türk’ün CDP İklim Değişikliği Notu B

Kuveyt Türk, CDP İklim Değişikliği notu B alarak, katılım bankacılığı iş modelini sürdürülebilirlik prensipleri doğrultusunda geliştirmeyi hedeflemektedir. Topluma ve doğaya karşı sorumluluk bilinciyle hareket eden Kuveyt Türk, çevresel etkiyi en az düzeyde tutmayı amaçlamakta ve sürdürülebilir finans yaklaşımını benimsemektedir. Kuveyt Türk, sürdürülebilir ürün ve hizmetlerden atık yönetimine kadar çeşitli alanlarda çalışmalar yürüterek çevresel yükümlülüklerini yerine getirmektedir.

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan

Genel Müdür Ufuk Uyan, Kuveyt Türk'ün çevresel ve toplumsal faydayı maksimize etmek için çaba gösterdiğini belirtmiştir. Kuveyt Türk, enerji verimliliğine yönelik projelerle doğayı korumayı önceliklendirmekte ve sürdürülebilir ekonomik kalkınmaya destek olmaktadır. Ayrıca, dijital ve sürdürülebilir finans alanında öncü olma hedefiyle çevresel faaliyetlere devam etmektedir.

CDP, şirketlerin iklim değişikliği konusundaki yönetişim yapılarını ve sera gazı emisyon verilerini değerlendirerek notlandırmaktadır. Kuveyt Türk, ilk katılım yılında B notunu alarak iklim konularında koordineli eylemde bulunan şirketler arasında yer almıştır.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)