Doğa, Çevre

Koroplast “Sıfır, 1’den Büyüktür” Projesini Hayata Geçirdi

Koroplast, “Sıfır 1’den Büyüktür” sosyal hareketiyle sınırlı doğal kaynakların korunmasını ve atık yönetiminin önemini vurguluyor. Çevre Haftası dahilinde her yıl devam edecek bu projenin ilk adımı, Sarıyer Belediyesi'nin desteğiyle Kısırkaya Plajı'nda gerçekleştirilen çevre temizliğiyle atıldı.

Koroplast Sıfır 1’den Büyüktür

Koroplast, Türkiye'nin önde gelen çöp torbası ve mutfak yardımcı ürünleri markası olarak, çevre bilincini artırmayı ve geri dönüşüm alışkanlığı oluşturmayı hedefliyor. "Sıfır Kirlilik", "Sıfır Atık" ve "Sıfır İsraf" hedefleriyle başlatılan bu hareket, toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyor. Projeye destek veren gönüllüler, sosyal medya aracılığıyla duyurular yaparak bu amaç doğrultusunda hareketi büyütüyorlar.

Koroplast, enerji ve su tasarrufu sağlayan ürünlerinin yanı sıra çevre dostu çöp torbalarıyla da çevreyi korumayı amaçlıyor. "Sıfır 1’den Büyüktür" projesi, park ve bahçe temizliği gibi etkinliklerle sıfır kirliliğin mümkün olduğunu gösteriyor. Bu projelerle topluma sıfır atık ve sıfır israf konularında farkındalık kazandırmayı hedefliyor.

Koroplast Pazarlama Direktörü Gülsün Mersin, projenin toplumsal farkındalık yaratma amacını vurgulayarak, sürdürülebilirlik için atılan adımların gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma çabasının önemine değindi.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)