Bankacılık & Sigorta

İş Bankası’na Sürdürülebilirlik Bağlantılı Sendikasyon Kredisi

Türkiye İş Bankası, 367 gün vadeli sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi sözleşmesini imzaladı. Kredinin amacı, dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere temin edilmiş olup, küçük ve orta ölçekteki kadın girişimciler ile küçük çiftçilere nakdi kredi sağlamak için belirlenen sürdürülebilirlik performans kriterlerine dayanıyor.

Kredi anlaşmasında Abu Dhabi Commercial Bank PJSC, Emirates NBD Capital Limited ve Standard Chartered Bank koordinatör; ING Bank N.V., Mashreqbank PSC ve Standard Chartered Bank ise sürdürülebilirlik koordinatörü olarak görev aldı. Emirates NBD Bank (P.J.S.C) ise ajan banka olarak hizmet verdi.

Kredi işlemine 18 yeni banka katılarak Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya'dan 21 ülkeden 48 bankanın katılımı sağlandı. Sendikasyona en yüksek tutarla katılan bankalara ait bölümün toplam maliyeti Euro diliminde Euribor + %2,25, ABD Doları diliminde ise SOFR + %2,50 olarak belirlendi.

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, bu yeni kaynağı, müşterilerin dış ticaret işlemlerinin finansmanına ve sürdürülebilirlik performans kriterlerine dayalı kadın girişimciler ile küçük çiftçilere nakdi kredi sağlamaya yönelik olarak kullanacaklarını belirtti. Bu adımın, tarımın gelişmesi ve kadınların toplumdaki rolünün güçlenmesine katkıda bulunacakları stratejik bir hedefin parçası olduğunu vurguladı.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)