İnşaat

IC Holding İklim Kriziyle Mücadelede Kararlı Adımlar Atıyor

IC Holding, "Gelişimin Etkisi" sürdürülebilirlik stratejisi ve SKA 13 İklim Eylemi odaklı olarak, 2030 – 2053 arası karbon azaltım hedeflerini belirlemek için bir Karbon Çalıştayı düzenledi. Bu çalıştayda, inşaat, turizm, enerji, sanayi ve altyapı sektörlerinde faaliyet gösteren farklı disiplinlerden yöneticiler bir araya geldi ve iklim kriziyle mücadele için kararlı adımların atılmasını sağlayacak aksiyon planları belirlendi.

IC Holding Karbon Çalıştayı

IC Holding, Gelişimin Etkisi sürdürülebilirlik stratejisi çerçevesinde iklim kriziyle mücadele için yürüttüğü çalışmaları somut hedeflerle desteklemek amacıyla bu Karbon Çalıştayını düzenledi. CEO Murad Bayar ve T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İklim Değişikliği Başkanlığı Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Abdulkadir Bektaş'ın açılış konuşmalarını yaptığı çalıştaya, İTÜ Öğretim Üyesi ve SÜT-D Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu ve Escarus CEO’su Dr. Kubilay Kavak da sunumlarıyla katıldılar.

Bayar, çalıştayın önemli bir kilometre taşı olduğunu vurgulayarak, şirketin sürdürülebilirlik raporunda belirtilen hedeflere ulaşmak için somut adımlar atmayı planladıklarını belirtti. Bektaş ise ülkedeki karbon fiyatlandırma politikaları ve Emisyon Ticaret Sistemi gibi konuları açıkladı. Karaosmanoğlu, sürdürülebilirlik yönetiminin önemini vurgularken, Kavak iklim teknolojilerinin önemine dikkat çekti.

IC Holding ve grup şirketlerinin 2053 Net Zero hedeflerini belirlemek üzere düzenlenen çalıştaya, inşaat, turizm, enerji, sanayi ve altyapı sektörlerinden farklı disiplinlerden yöneticiler katıldı. Çalıştay sonucunda, iklim kriziyle mücadelede kararlı adımlar atacak aksiyon planları belirlendi. Şirket, sürdürülebilirlik kültürünü güçlendirerek, toplumsal cinsiyet eşitliği, insanca iş ve ekonomik büyüme, sanayi, yenilikçilik ve altyapı ile iklim eylemi odaklı projeler geliştirmeye devam edecek.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)