Enerji

IC Enterra Yenilenebilir Enerji’nin Halka Arzına 4,11 Kat Talep Geldi

IC Enterra Yenilenebilir Enerji, dünya enerji pazarına yatırım yapan bir güç. 27-29 Mart tarihleri arasında gerçekleşen halka arzına 3,7 milyon yatırımcı katıldı. Toplamda 4,11 kat talep gelerek, kârlı ve sürdürülebilir büyüme hedefleyen yatırımcılar şirkete ortak olmak için sıraya girdi.

IC Enterra Yenilenebilir Enerji

IC Holding'in 25 yıllık enerji sektörü deneyimiyle faaliyet gösteren IC Enterra Yenilenebilir Enerji, halka arz sürecinde büyük bir ilgi gördü. Ak Yatırım, İş Yatırım ve Ziraat Yatırım liderliğinde gerçekleşen halka arza, bireysel ve kurumsal yatırımcılardan 4,11 kat talep geldi. Toplam 369 milyon 565 bin 717 adet payın 10,00 TL’den satışa sunulduğu halka arzda, IC Enterra Yenilenebilir Enerji 3,71 milyon başvuru ve 3,59 milyon yatırımcı sayısı ile dikkat çekti.

15,2 milyar TL tutarında talebin geldiği halka arzda, payların yüzde 75’i yurt içi bireysel, yüzde 25’i ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi. Halka arz sonucunda IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin halka açıklık oranı yüzde 20,03 oldu ve paylar Borsa İstanbul'da yıldız pazarda “ENTRA” kodu ile işlem görecek.

IC Enterra Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Taşkın Kızılok, halka arza gösterilen yoğun ilgiyi memnuniyetle karşıladıklarını ve elde edilecek geliri şirketin büyümesi ve yeni projelerin finansmanı için kullanacaklarını belirtti.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)