Otomotiv

Ford Trucks Çok Silindirli Hidrojen Motorunun Ateşlemesini Gerçekleştirdi

Ford Trucks, karbon nötr hedefine istikrarlı bir şekilde ilerleyerek sürdürülebilir ulaşım teknolojileri alanında yeni bir projeye imza attı. Geçen yıl hidrojenle çalışan tek silindirli araştırma motorunu ateşleyen şirket, bu kez hidrojen yakıtlı çok silindirli H2-Ecotorq motorunun ilk ateşlemesini başarıyla gerçekleştirdi.

Hidrojen Motoru

Ford Trucks, sıfır emisyonlu bir gelecek vizyonuyla Ar-Ge çalışmalarını hızlandırıyor. Geçen yıl başlayan hidrojen yakıtlı motor çalışmaları, çok silindirli H2-Ecotorq motoruyla bir adım ileri taşındı. İlk testlerde başarılı sonuçlar elde edilen motor, sistem optimizasyonu ve geliştirme aşamalarına geçiyor. Bu kilometre taşı, Ford Trucks'ın karbon-nötr ürün portföyünü genişletme yolunda önemli bir adımı temsil ediyor ve 2040 sıfır emisyon hedefi doğrultusunda ilerliyor.

Ford Trucks, sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda ağır ticari araç sektöründe geleceğin ulaşım teknolojilerine öncülük ediyor. "Generation F hareketi" ile sıfır emisyonlu, bağlantılı ve otonom teknolojilerle büyük bir dönüşüm başlatan şirket, 2025 yılında ilk tam elektrikli kamyonunu yollara çıkarmayı hedefliyor. Elektrifikasyonun yanı sıra, Avrupa Birliği'nin "Sıfır Emisyonlu Taşımacılık Ekosistemi" projesi kapsamında hidrojenle çalışacak ilk yakıt hücreli elektrikli (FCEV) F-MAX’i de geliştiriyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)