Enerji

Enerjisa Üretim’in Rüzgar Santrali İçin Eğitimleri Başlıyor

Enerjisa Üretim, Enercon iş birliğiyle "Rüzgarı Enerjiye Dönüştüren Kadın Teknisyenler" programıyla kadın istihdamını artırmayı ve sektöre yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor.

Enerjisa Üretim

Program, teknik eğitim ve saha deneyimleri ile katılımcıların teknik bilgi ve yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor. 1 Temmuz'da başlayacak ve 8 hafta sürecek olan eğitim programı, enerji sektöründeki en son teknolojik gelişmeleri öğrenme fırsatı sunacak ve santral gezileri ile liderlerle buluşmalar gibi çeşitli öğrenme deneyimleri sağlayacak.

Eğitimlerin ardından, kadın teknisyenlerin sektörde çalışması için Enerjisa Üretim ve Enercon'un işleteceği rüzgar santralinde istihdam edilmeleri planlanıyor. İşletme ve servis teknisyen ekibinin tamamının kadınlardan oluşması hedefleniyor ve katılımcılar, rüzgar enerjisi uzmanlarından eğitim alarak pratik deneyim kazanacaklar.

Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, şirketin 2019'da BM Küresel İlkeler Sözleşmesi ve Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri imzacısı olduğunu ve kadın istihdamını teşvik etmek için "Womentum" ve "Rüzgarı Enerjiye Dönüştüren Kadınlar" gibi programlar düzenlediklerini belirtti. Ayrıca, yeni yapılacak santrallerden birinin tüm kadınların yönettiği bir santral haline gelmesini hedeflediklerini ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin enerji dönüşümünde önemli bir rol oynadığını vurguladı.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)