Enerji

Enerji Sektörü CEO'ları Şirketlerinin Büyümesine İnanıyor

KPMG'nin 2023 Küresel Enerji Sektörü CEO Araştırması'na göre, enerji sektörü liderleri, şirketlerinin büyüme potansiyeline güveniyor. Ankete katılan CEO'ların %87'si kendi şirketlerinin büyüme beklentilerine güven duyarken, %73'ü üç yıl içinde ofise tam olarak geri dönüleceğini bekliyor.

Ankette çıkan sonuçlara göre, enerji sektörü CEO'ları yapay zeka, ESG ve ekonomik görünüm konularında iyimserler. CEO'ların %64'ü üretken yapay zekâya yatırım yapmayı öncelikli olarak görürken, %78'i ESG'nin işletmelerinin uzun vadeli büyümesi için kritik olduğuna inanıyor.

KPMG Türkiye Enerji Sektörü Lideri Hakan Demirelli

KPMG Türkiye Enerji Sektörü Lideri Hakan Demirelli, yapılan araştırmanın enerji sektöründeki dönüşümü ve yeni fırsatları ortaya koyduğunu belirtti. Enerji sektöründeki teknolojik yeniliklerin ve karbonsuzlaşma taleplerinin sektördeki tüm oyuncular için önemli bir odak noktası olduğunu vurguladı.

Ayrıca, enerji CEO'ları ofise dönüşü destekliyor ve %94'ü ofise dönecek çalışanları ödüllendirmeyi düşünüyor. Ancak, CEO'ların %60'ı yapay zeka yatırımlarının etik zorluklarını ve siber güvenlik risklerini göz önünde bulunduruyor.

KPMG'nin araştırması, enerji sektörünün geleceğine dair önemli ipuçları sunarken, sektör liderlerinin endüstriyel dönüşüme nasıl adapte olduklarını ve gelecekteki fırsatları nasıl değerlendirebileceklerini gösteriyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)