Bankacılık & Sigorta

Emaa Sigorta 2024'te Sürdürülebilir ve İstikrarlı Büyümesine Odaklanıyor

Emaa Sigorta, 2021'de Golden Gateway Holding tarafından kuruldu ve 2022'de sektöre adım attı. SEDDK'dan aldığı faaliyet ruhsatları ile öne çıkan şirket, hayat dışı sigorta şirketleri arasında 450 milyon TL sermaye ile öne çıkıyor.

Emaa Sigorta Genel Müdür Özgür Öntürk

2024 hedeflerine odaklanan Emaa Sigorta, bireysel ürünlerde gelişmeyi planlıyor. Genel Müdür Özgür Öntürk, 2024'te teşkilatlanmayı tamamlayarak mevcut üretimi büyütmeyi hedeflediklerini belirtiyor. Öntürk, şirketin sürdürülebilir büyüme stratejisine vurgu yaparak, "Değişimin kendisi ol" mottosuyla sektöre katkıda bulunmayı amaçladıklarını ifade ediyor.

Özgür Öntürk, 2023 yılının ilk dokuz ayında toplam prim üretiminin 1,2 milyar TL'yi aştığını belirtiyor. Şirketin güçlü finansal rasyolara sahip olduğunu ve büyüme stratejilerini desteklemek için aktif karlılığın yüzde 20'ye yaklaştığını açıklıyor. Ayrıca, Türkiye sigorta sektörünün hızlı büyümesine olan inancını vurgulayarak, sektörün aktif büyüklüğünün yıllık yüzde 103 arttığını ve güçlü bir öz kaynak karlılığına sahip olduğunu belirtiyor.

Öntürk, sigorta sektörüne olan artan ilgiyi kamunun stratejik destekleri, dijitalleşme, ve sigorta bilincinin artmasıyla açıklıyor. Ayrıca, Türkiye'nin genç nüfusu ve yüksek büyüme potansiyeliyle sigorta sektörünün yerli ve yabancı yatırımcılar için çekici olduğunu belirtiyor. Özellikle, Covid-19 pandemisi ile birlikte dijital dönüşümün sektörü olumlu etkilediğini ifade ediyor.

Sonuç olarak, Emaa Sigorta'nın 2024 vizyonu, sürdürülebilir büyüme, yenilikçi ürünler ve kaliteli hizmet anlayışıyla şekilleniyor. Genel Müdür Özgür Öntürk, şirketin sektöre değer katma ve uzun vadeli başarı için stratejilerini koruyacaklarını vurguluyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)